Zakończenie istnienia Suderlandu
Szanowni Obywatele!

W momencie kiedy to piszę, pozostaje około półtorej godziny do naszej czwartej rocznicy istnienia. Myśl o zamknięciu państwa przechodziła przez naszą świadomość od około miesiąca. Pan Byfyj napisał, że jak ma to nastąpić, niech nastąpi w jedno z naszych świąt państwowych. 

Święto niepodległości jest świętem niezależności, suwerenności. Wbrew pozorom, decyzja o zamknięciu państwa jest właśnie taką decyzją. Dobrze wiemy dokąd to wszystko <mikroświat> zmierza. Będzie nas coraz mniej, będziemy zaglądać coraz rzadziej. Zostaną tylko najbardziej zagorzali fanatycy mikroświata, którzy istnienie swoich państw uznają za sprawę honoru i walczą o miano tego, któremu jako ostatniemu przyjdzie zgasić światło. Jesteśmy w dużej mierze niewolnikami swoich antagonizmów jak i uprzedzeń - boimy się odejść, czy zamknąć państwo, bo spełnią się prorocze przepowiednie człowieka X z mikronacji Y, że to musiało nastąpić. I ciągniemy to, i się męczymy. 

Przykro mi, że na moje rządy chcąc nie chcąc to przyszło, lecz jestem przekonany, że to nie moja wina, ani wina rewolucji. Tendencje spadkowe w aktywności, jak i wiele sytuacji w życiu realnym każdego z nas doprowadziłoby do tego - kto wie, może nawet szybciej, bo rewolucja dostarczyła narracji jak i sposobów na aktywność na pewien czas.

Jako, że to pożegnanie z Suderlandem - jako Królestwem Południolandii, Republiką Suderlandu i Państwem Suderlandzkim, jego wszystkimi tożsamościami, chciałbym powiedzieć do każdego z kim rywalizowaliśmy - wybaczamy, jak i prosimy o wybaczenie. Do sojuszników, do przyjaciół kieruję jedno - przepraszamy. Przepraszamy za to, że my, jako państwo, musimy zerwać traktaty, jak i zaprzepaścić wszystkie nadzieje, które wiązaliście z nami.

Niestety, w pewnym momencie coś się wyczerpało. I nastąpiło to tak nagle. Jeszcze w kwietniu wszyscy byliśmy pełni nadziei, jak i sił. Gotowi na wiele inicjatyw międzynarodowych. Wiem, że ta sytuacja może skomplikować pewne rzeczy zagranicy, ale proszę - zrozumcie nas. 

Postaram się, aby cały wartościowy dorobek kulturowy Suderlandczyków został zabezpieczony we właściwym miejscu mikroświata - aby o nas nie zapomniano, bo niejednokrotnie wspólnymi siłami, a czasami indywidualnie, stworzyliśmy wiele wspaniałych rzeczy dla mikroświata.

Nie ma przewidzianej formułki prawnej dla tej sytuacji, więc powołuję się tutaj na zapis o reżimie autorytarnym, jako ustroju Państwa Suderlandzkiego. W związku z tym - unieważniam wszystkie akty prawne obowiązujące na terenie Państwa Suderlandzkiego, wypowiadam wszystkie traktaty zawarte przez Państwo Suderlandzkie, a także rozwiązuję wszystkie organy władzy państwowej.

W tym momencie istnienie Państwa Suderlandzkiego zostaje zakończone. Aby jednak za upadkiem Państwa Suderlandzkiego ciągnęła się pewna narracja, przez najbliższe kilka dni będzie znikoma aktywność opisująca upadek naszego państwa - oraz tego, jak zostanie zabezpieczony nasz dorobek kulturowy.

Marszałek Suderlandzkich Sił Zbrojnych
mgr politologii 
Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Bialeńskiego

Odpowiedz
Ferdynand Dugosz - Prezes Stronnictwa Demokratyczno-Narodowego

Odpowiedz
Dobranoc
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii

Odpowiedz
Chciałbym tylko powiedzieć, że żałuję. Żąłuję, że nie dało się odratować państwa, miałem bowiem nowe inicjatywy gospodarcze. Jednak cóż... dziękuję za spędzony tutaj czas.

Odpowiedz
Drodzy Przyjaciele
z bólem serca dowiedziałem się o odejściu Republiki Suderlandu do historii. Byliście dla mnie zawsze inspiracją, a w sercu przechowam Waszą gościnność.
Do zobaczenia w lepszych czasach.
baron Borys von Targersdorf
palatinus regni Hungarie
Osztrak-Magyar Monarchia 

Odpowiedz
(29.05.2020, 13:52)Borys Targersdorf napisał(a): Drodzy Przyjaciele
z bólem serca dowiedziałem się o odejściu Republiki Suderlandu do historii. Byliście dla mnie zawsze inspiracją, a w sercu przechowam Waszą gościnność.
Do zobaczenia w lepszych czasach.

Dziękujemy za miłe słowa. Jestem pełen nadziei, że po odpoczęciu, zdobyciu nowych motywacji jak i nowych sił, Suderland wróci. Gorąco wierzę, że nastąpi to jeszcze tego lata.

Marszałek Suderlandzkich Sił Zbrojnych
mgr politologii 
Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Bialeńskiego

Odpowiedz
Topic Options